Геліосистема - пристрій для перетворення енергії сонячної радіації в інші, зручні для використання види енергії (напр., Теплову або електричну через теплову).
Принципова схема геліосистем
Геліоустановки застосовують для нагрівання та охолодження води і повітря, сушіння овочів і фруктів, опріснення води, вироблення електроенергії і в інших цілях. Геліоустановки є екологічно чистими джерелами відновлюваної енергії
Геліосистеми використовуються для: • Гаряче водопостачання та опалення приватних котеджів і дач. • Гаряче водопостачання та опалення приватних готелів, пансіонатів і будинків відпочинку. • Сонячні вакуумні колектора для системи гарячого водопостачання в ресторанах, кафе і барах. • Гаряче водопостачання будинків клубного типу і багатоповерхових будинків. • Сонячні системи підігріву басейнів. • Балконні сонячні колектори для автономного гарячого водопостачання і забезпечення теплом систем теплої підлоги в міських квартирах. • Гаряче водопостачання тимчасових будівель і битовок будівельників. • Гаряче водопостачання та опалення промислових об'єктів. Сонячний водонагрівач - одна з різновидів сонячного колектора. Призначений для виробництва гарячої води шляхом поглинання сонячного випромінювання, перетворення його в тепло, акумуляції та передачі споживачеві.
1767
Перший сонячний водонагрівач був створений в 1767 році швейцарським ботаніком Орасіо Бенедиктом де Соссюром і за своєю потужністю він дозволяв приготувати суп. Сучасні геліосистеми, безсумнівно, більш потужні і продуктивні. Завдяки сучасним розробкам, з'явилася можливість використання сонячних водонагрівачів і в наших широтах навіть при негативних температурах. Для цього варто використовувати так звані вакуумні сонячні колектори. Фактично їх пристрій має схожість з побутовими термосами.
Тільки зовнішня частина труби прозора, а на внутрішній трубці нанесено високоселективним покриття, вловлюють сонячну енергію. Між зовнішньою і внутрішньою скляною трубкою знаходиться вакуум. Саме вакуумна прошарок дає можливість зберегти близько 95% вловлюється теплової енергії. Завдяки такій конструкції колектор здатний ефективно нагрівати воду як при негативних температурах, так і в похмуру погоду, вловлюючи проходить через хмари інфрачервоне випромінювання. У таких системах можливе підвищення температур теплоносія аж до 250-300 ° C в режимі обмеження відбору тепла.
Застосування подібних геліосистем дуже різноманітно. Сонячні колектори застосовуються для опалення промислових і побутових приміщень, для гарячого водопостачання виробничих процесів і побутових потреб.